A moszkvai, delta-blues szagú Stone Train-t már ajánlottam, most itt az új 2013-as padláson füstölt, 'Back 'In The Saddle' lemez.
2013. július 29., hétfő
NA mi van, he? Új Igor EP!
A 2011-ben megjelent 'HE' EP után ez a zenekar második nagyobb lélegzetű anyaga. A korábbiakhoz képest jóval energikusabbak, súlyosabbak lettek az új kislemez dalai, de a zenekar továbbra sem tért le az Entombed, Pro-pain, Crowbar által kitaposott ösvényről. A lemezfelvételek a jól bevált egerszalóki Standing Waves stúdióban készültek. A 'NA' érdekessége, hogy a hangmérnök, a Shapat Terrorból ismerős Sohajda Péter énekesként vendégszerepel is egy szám erejéig.
2013. július 25., csütörtök
Képekkel elmesélt Vista "Kyuss'" Chino sztori!
'Freedom Run' címet kapta az a képekkel illusztrált könyv, ami a Kyuss Live!-ból , a Vista Chino-ba menetel időszakát foglalja össze. A fotókon szerepel majd John Garcia, Nick Oliveri, Brant Bjork és Bruno Fevery is. A fotókat az a Katrin Saalfrank készítette, aki már korábban dolgozott együtt a Hermano-val, a Yawning Man-el, és Scott Reederrel is. A megjelenés, Augusztus / Szeptemberre várható. Előrendeléseket a könyv honlapján már meglehet tenni! A Vista Chino új lemeze 'Peace' címmel, Szeptember 3-ra várható, ami jó kiegészítőnek fog bizonyulni remélhetőleg.
2013. július 24., szerda
Last Patrol lesz, az új Monster Magnet album címe!
New Jersey "Lordjai", október 15-én jelentetik meg legújabb anyagukat, Last Patrol címmel. A lemez a Napalm Records gondozásában fog megjelenni, és egy új számot, ' The Duke' címmel meg is mutatnak belőle.
Infók:
2013. július 18., csütörtök
Bevar Sea – Bevar Sea (2013)
A Tengeri Bevar, vagyis Tengeri Fattyú egy Indiából érkezett doom/stoner zenekar. 2010-ben alakultak és zenéjük a már jól kitaposott Black Sabbath, Orange Goblin, Cathedral, Pentagram, valamint a ’70-es évek hangulatát befolyásoló heavy/bleus-rock ösvényen halad. Két bemutatkozó demó után most adták ki 4 számos, közel 45 perces albumukat ˝Bevar Sea˝címmel. Az album producere nem más, mint maga Billy Anderson volt, aki olyan csaptok mellet rakta le a névjegyét, mint a Neurosis, Sleep, Melvins, High On Fire. Egy remek, folyamatosan hömpölygő, lendületes, egy percében sem unalmas albumot állítottak össze. Az albumot nyitó ˝The Smiler˝ egy klasszikus Black Sabbath nóta Dio-s énekkel. Lassú riffek őrlik, csapkodják a fattyú tengerének partját, a szárnyaló gitárszólók pedig csak tovább borzolják csodálatos felszínét. Második szám ˝Abhistu˝ ami valami bráhmin kifejezésre utal. Leírásukban a dal egy sorozatgyilkosról szól, aki hippiket kínoz… A pattogó akusztikus kezdés után úgy robbannak be a riffek, mint ahogy a hullámok törnek meg a mázsás sziklákon. Innentől nincs megállás a szám gyilkos tempóval darabolja a doom riffeket és az ének is egy eszelős károgós kiabálássá fajul. Majd a dal végére újra jönnek a pattogó akusztikus témák… a sorozatgyilkos megúszta. ˝Universal Sleep˝egy hatalmas iker gitár kombinációval nyit, melybe horgonyszerűen akaszkodnak bele a ’70-es évekbeli klasszikus bluesos/doom riffek. Szó van itt a pokol tornácán álló mai média által dominált, kábítószer rabjává vált generációról, egyetemesen, globálisan alvó lakosságról. Mintha egy ébresztőnek szánnák ezt a dalt, telerakva nehéz doomszter riffekkel. A befejező 14 perces, sötét, misztikus világú ˝Mono Gnome˝ történet egy törpéről, aki birtokolja a tűz boszorkányát. Gonoszságában a boszi segítségével akarja a világ átkát felégetni. Mintha az előző dal folytatása lenne megtisztulásként. A riffek pattognak mint a tisztító tűz lángjai, a gitárok néha olyan súlyos hangokat hoznak, hogy az valóban a végítéletre emlékeztet. Az ének kántáló, Sabbath-os. A középrészen a zene annyira belassult, hogy szinte már égetőek a fájdalmas riffek súlyai, melyek alól egy hosszas szóló vonszol ki minket, át taszítva egy zakatoló, károgós újabb hullámba. A dal végén van egy félpercnyi szünet (csend), majd levezetésül egy rövid akusztikus, megnyugtató zárás. Nem tagadom, nem ismerem nagyon India metal zenei életét. Számomra a Bevar Sea az első indiai stoner zenekar. Bizonyos, hogy az Indiai kultúrában már jelentős szerepe van a metal zenének, hisz ezt tükrözi egy Motörhetad Tribute – India válogatás album is, melyen a Bevar Sea is szerepel a ˝Turn You Round Again˝ klasszikus feldolgozásával:
Band:
Ganesh Krishnaswamy -
Vocals,
Srikanth Panaman - Guitars, songs, Rahul Chacko - Guitars,
Avinash
Ramchander – Bass,
Deepak Raghu - Drums
Infók:
Riff Fist – Fistful of Riffs (debut ’EP 2013)

A Melbourne-i Riff Ököl, Maréknyi Riff című bemutatkozó ’EP-je zeneileg egy erős kuplung (Clutch, Fu Manchu, Orange Goblin, Kyuss) stonert képvisel, megbikázva némi sludge lóerőkkel. Most júliusban megjelent 4 számos anyaguk bevezetéseként 'Spud King' egy szigorú, pattogó dob alapon futó, fogós, maréknyi riff csokorral nyitnak felénk. Torz, búgó, mocskos stoner ez, ami még a köveket is porrá zúzza, nemhogy a riff csokor meghatódottságán vigyorgó arcunkat. Lendületében csak a Clutch-ra tudom hasonultatni és még az énekhang is nagyon azon van. Szóval a nyitás tökéletes, mint ahogy a folytatás is a szegény Ujjatlan Ben-ben 'Fingerless Ben' is. Folyik tovább a szilárd, riffelés, a fejem már kezd lerobbanni a nyakamról, annyit bólogatok. A ˝Riff Stew˝ rohadtul fülbemászóan viszi tovább és fokozza ezt a stoner üzemmódot. Mint amit automatára kapcsoltak, csak nyomja, nyomja a jobbnál jobb riffeket. A záró ˝Ride The Pony˝- ban kicsit visszakapcsolnak a sebességen. De hisz ez természetes, hisz póni ügetésről van szó. A tempó itt már egy kissé sivatagos Kyuss vonalon nyargal, változékony, de markáns riffekkel, hol dallamokkal, hol lassú darabolásokkal. Bár nem tagadom a 8 és fél perc hosszúságú dal végére igen csak megjáratják ezt a kis pónit… nesze póni. Annyit még hozzá tennék, az énekes hangjában iszonyatos mocsok pub hangulat van. Az egész anyag pedig egy stoner automata tökéletes terméke.
Tracklist:
1. Spud King
2. Fingerless Ben
3. Riff Stew
4. Ride The Pony
Band:
Pilot Le Cozza - bass & vocals,
Pure Rock Casey – guitar,
Mondo Grondo – drums
Infók:
https://www.facebook.com/RiffFist
http://rifffist.bandcamp.com/album/fistful-of-riffs
UNCLE ACID AND THE DEADBEATS - MIND CONTROL /'13. (Rise Above Records)

Bien János (Yell) - Sky Children
Tracklist:
1. Mt. Abraxas
2. Mind Crawler
3. Poison Apple
4. Desert Ceremony
5. Evil Love
6. Death Valley Blues
7. Follow the Leader
8. Valley of the Dolls
9. Devil's Work
Tagok:
Red - Drums
Uncle Acid - Vocals, Guitar, Keyboard
Kat - Bass
Infók:
Trouble - The Distortion Field (2013)
A zenekart sok akadály tartóztatta fel, de ez most már
nem számít, végre pont került az i-re! A lényeg hogy most már lehet utazni az
árnyékos naplementében, amire hangulatot szőhet a Trouble - The Distortion Field új nagylemeze. A chicagó-i fém
ikonokat senkinek nem kell bemutatni, sőt egy új ikonnal bővült a csapat Kyle Thomas személyében. Remélem, végre
a csillagok állása neki kedvez és egy tartósabb része lehet ennek a csapatnak. A
lemez egyes tétele a When The Sky Comes
Down doom-os kezdése után hamar beindul a száguldás és rögtön port ver az
arcunkba. A Parnoia Conspiracy sem
enged a lendületből, kellemesen húz a közepes tempójával. A The Broken Have Spoken, egy tökös
ősrock-riffel indít. A Sink Or Swim kicsit borultabb
hangulatú. Az One Life egy kellemes
lassabb tétel. A Have I Told You - val
az akusztika világába süllyedünk. A Hunters Of Doom-mal visszatér, a lendület
(amúgy ez simán lehetne egy Floodgate
szám is). A Glass Of Lies tovább húz
a Butterflies felé, aminek doom-os
verzéjéből egy hatalmas nagy ívű refrén nő ki, a szóló után zseniális, a gitárgerjesztés
(igaz Béci?), a Sucker a csúcs
nálam. A The Greying Chill Of Autumn sötétebb vizekre evez, itt is hatalmas a
refrén. A Bleeding Alone egy
szösszenet, a Your Reflection-ról
megint a Floodgate jutott eszembe (vajon
miért?). A lemez nagyon ajánlott minden
stonerpofának és pofikának, ez nem is kérdés.
Kyle Thomas : vocals
Bruce Franklin : guitar
Rick Wartell : guitar
Shane Pasqualla : bass
Mark Lira : Drums
Bruce Franklin : guitar
Rick Wartell : guitar
Shane Pasqualla : bass
Mark Lira : Drums
Infók:
By Stinker
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)